Інноваційний університет

Інформація про апліканта проекту «Інноваційний університет – інструмент інтеграції в європейський освітній і науковий простір» -Навчально-науковий інститут євроінтеграційних досліджень

ННІ євроінтеграційних досліджень – структурний підрозділ Ужгородського національного університету – спеціалізується на проведенні досліджень базових геостратегічних орієнтирів України, стану реалізації євроінтеграційних пріоритетів держави в умовах виконання Угоди України про асоціацію з ЄС.

Основні завдання Інституту:

·  комплексне дослідження тем: «Актуальні проблеми зовнішньої політики України в глобальному вимірі сучасності», «Геополітика України: історія і сучасність», «Євроінтеграція: український вимір»; «Єврорегіональне співробітництво України»; «Актуальні проблеми співпраці України з НАТО»;

·  наукове розроблення, видання і впровадження в навчальний процес підручників і навчально-методичних посібників нового покоління з проблематики євроінтеграції України та зовнішньополітичного курсу України в умовах глобалізації.

У 2007-2013 рр. Інститут неодноразово виходив переможцем конкурсів наукових проектів, що їх оголошувало Міністерство освіти і науки України на виконання науково-дослідних робіт з державним фінансуванням:

2007-2009 рр. «Розроблення науково-методичного та організаційного забезпечення включення питань європейської та євроатлантичної інтеграції України до змісту підготовки студентів за спеціальністю «Міжнародні відносини» у вищих навчальних закладах і його пілотне впровадження на регіональному рівні»

2011-2013 рр. «Концептуальні та інституціональні засади єврорегіонального співробітництва України в умовах інтеграційних і глобалізаційних процесів сучасності»

Протягом останніх трьох років Інститут працює над реалізацією європейських проектів

2013-2014 рр. «Кордони очима людей» за Програмою ЄС ЄІСП «Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна» (як партнер)

2015-2016 рр. «Інноваційний університет – інструмент інтеграції в європейський освітній і науковий простір» (підтримується Вишеградським фондом).

Партнерами в реалізації проекту є Жешувський університет (Польща), Дебреценський університет (Угорщина), Технічний університет у
м. Кошице(Словаччина) та Інститут транскордонного співробітництва
(м. Ужгород, Україна).

Хід реалізації проекту відображається на сайті http://www.innovative.uzhnu.edu.ua/uk/, у засобах масової інформації (перший випуск Робочого календаря проекту у «Закарпатській правді» від 07.03.2015р.)

До робочої зустрічі експертів підготовлено спеціальний випуск українською та англійською мовами Інформаційного бюлетеня «Інноваційні проекти Наукового парку УжНУ», а також україномовний та англомовний буклети, що містять загальну інформацію про проект.

У 2015 році Навчально-науковим інститутом євроінтеграційних досліджень підготовлено грантовий проект «Створення механізму формування позитивного іміджу НАТО в українському суспільстві» («Creating the mechanism to form a positive image of NATO in the Ukrainian society»). Аплікаційна форма надіслана до штаб-квартири НАТО.

Серія видань «Євроінтеграція: український вимір»,  започаткована у 2007 р., налічує на сьогодні 24 випуски, 12 з яких рекомендовано Міністерством освіти і науки України для студентів вищих навчальних закладів.

Видання Інституту з проблематики євроінтеграції України удостоєні Диплома Всеукраїнського конкурсу «Університетська книга – 2010», золотої медалі міжнародної виставки «Сучасна освіта України – 2011» в номінації «Видання підручників нового покоління для профільних вищих навчальних закладів», а також подяки від МЗС України (лист №412/17-185 від 31.01.08 р.) та секретаріату Президента України (№42/02-13 від 17.01.08 р.).

Інститутом засновано і видається два періодичні друковані видання – збірники наукових праць «Геополітика України: історія та сучасність» та «Міжнародний науковий вісник», які мають міжнародний стандартний серійний номер ISSN.

НН Інститут проводить плідну наукову роботу зі студентами. Переможцями всеукраїнських конкурсів стали наукові роботи з проблематики досліджень Інституту, підготовлені під керівництвом к.і.н., професора Артьомова І.В.: у 2009 році – Кривенкової Руслани (1 місце), Бродич Андріани (2 місце), Шпільмана Богдана (3 місце); у 2010 році – Геник Іванни (2 місце), Білак Діани (3 місце); у 2011 році – Кампов Лілії (1 місце), Гомонай Наталії (2 місце), Безверхнього Андрія та Мовчан Ольги (3 місце); у 2012 році – Купрій Олени (3 місце). У 2013 році Олена Дудурич стала лауреатом Всеукраїнського молодіжного конкурсу «Новітній інтелект України».