Розширений стандартний грант для країн Східного партнерства.

Міжнародний Вишеградський Фонд є міжнародною організацією, що знаходиться в м.Братиславі, заснованою урядами країн Вишеградської групи (V4) - Чеської Республіки, Угорщини, Республіки Польща та Словацької Республіки в Штіріні (ЧР) 9 червня 2000 р.

Метою Фонду є допомога та сприяння розвитку тісної співпраці між країнами V4 (а також країн-учасниць цього об'єднання з іншими державами, особливо в Східній Європі, на Західних Балканах і Південному Кавказі) через грантову підтримку спільних культурних, наукових і освітніх заходів, обміну молоді, транскордонних проектів і розвитку туризму та через індивідуальні програми (стажування, проживання).

Бюджет Фонду (8 млн. євро на 2014 рік) складається з рівних внесків урядів країн Вишеградської групи. Фонд має чотири грантові програми (малі гранти, стандартні гранти, Вишеградську Стратегічну програму і програму Вишеград+), кілька схем стажування, трьохрічну програму для митців та програму індивідуального навчального плану для університетів.

Неурядові організації (НУО), муніципалітети та місцеві або регіональні органи влади, школи та університети, а також приватні компанії чи приватні особи мають право на отримання грантової підтримки за умови, що їх проекти стосуються регіону і подальшого розвитку співпраці між партнерами проекту, що базуються в регіоні.

Керівними органами Фонду є рада послів і конференції міністрів закордонних справ. Виконавчий орган Фонду складається з виконавчого директора та заступника виконавчого директора. Адміністративним органом Фонду є секретаріат.

Метою розширених стандартних грантів у рамках програми Вишеград + країни Східного партнерства є підтримка середньострокових проектів стратегічного характеру, які сприятимуть забезпеченню доступу до унікального досвіду і ноу-хау країн Вишеградської групи із процесів демократичних перетворень і інтеграції та регіонального співробітництва. Розширені стандартні гранти призначені для підтримки реформ, політичної асоціації та економічної інтеграції з ЄС, розвитку інституційного потенціалу, сприяння розвитку громадянського суспільства та загальної трансформації Східного партнерства (СП) країн (Вірменія, Азербайджан, Білорусь, Грузія, Молдова та Україна).

Проекти, представлені у Фонд, повинні включати грантоотримувачів і партнерів проекту, принаймні з трьох країн Вишеградської групи та однієї країни Східного партнерства. Проекти можуть подаватись через загальнодоступні сервіси. Загальний бюджет програми в 2014 р. (більше 1.3 мільйона євро) складається з фінансових внесків Міністерства закордонних справ Нідерландів і Міністерства закордонних справ Швеції.

Термін подання: щорічно до 22 вересня (кінцевий термін).

Всі заявки на грант повинні бути подані через он-лайн систему до 12:00 (середньоєвропейський час) на зазначений кінцевий термін, підписані в друкованому вигляді з супровідною документацією можуть бути особисто доставлені до 16:30 того ж дня, або відправлені поштою з поштовим штемпелем того ж дня.